Yük Asansörü

Yük Asansörü

YÜK ASANSÖRLERI, MALZEMELERI BIR BINANIN IÇINDE TAŞIMAK IÇIN TASARLANMIŞTIR.


Yük asansörleri genellikle yolcu asansörlerinden daha düşük hızlarda seyahat eder, ancak daha ağır yükler taşımak için inşa edilir ve daha zorlu çalışma koşullarına dayanacak şekilde tamamlanır. İstediğiniz uygulamaya ve özel gereksinimlere göre farklı yük asansörü stilleri öneriyor ve sunuyoruz. Ekibimiz her zaman olduğu gibi standart tasarımları her uygulamaya uyacak şekilde özelleştirmede deneyimlidir.

Yük asansörü seçerken göz önünde bulundurulacak tipik faktörler

  • Yük boyutu ve türü
  • Dikey seyahat mesafesi
  • Yükleme yöntemi (bkz. Navlun Sınıflandırmaları)

NAVLUN SINIFLANDIRMALARI

A Sınıfı: Genel Yük Yüklemesi.

Yükün dağıtıldığı yerlerde, herhangi bir tek parçanın ağırlığı asansörün kapasitesinin 1/4'ünden fazla değildir ve yük araç platformunda ve dışında manuel olarak veya el kamyonları ile ele alınır.

B sınıfı: Motorlu Araç Yükleme.

Yük asansörü sadece otomobil kamyonlarını veya binek otomobilleri asansörün nominal kapasitesine kadar taşımak için kullanılır.

C1 Sınıfı: Endüstriyel Kamyon Yükleme.

Asansörü yüklemek ve boşaltmak için dört tekerlekli bir araç kullanılabilir. Aracın ve yükün toplam ağırlığı nominal kapasiteyi aşamaz ve platforma tek bir ünite olarak yuvarlanabilir.

C2 Sınıfı: Endüstriyel Kamyon Yükleme.

Yükleme ve boşaltma sırasında, platformdaki maksimum yük nominal kapasitenin% 150'sine kadar olabilir. Bu, nominal kapasiteye kadar yük ağırlığına sahip bir arabayı yüklemek için forklift kullanımını sağlar.